İSTANBUL AIRPORT CITY

TAKİPTE KALIN!
İSTANBUL HAVALİMANI ŞEHRİ HAKKINDA

     İstanbul Yeni Havalimanı projesinde yer alan İstanbul Airport City, kamulaştırma alanı sınırları dâhilinde, havalimanı yakınlarında bulunan, küresel olarak benzersiz bir kentsel gelişme projesidir.

     İstanbul Airport City, 10 milyon m2’lik alanı ile dünya genelinde gelecekteki havalimanları şehirleri için bir referans noktası olacak kadar mükemmellikte inşa edilecektir.

     İstanbul Airport City; oteller, ofisler, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, hastaneler, okullar ve sergi olanaklarıyla yeşil, sürdürülebilir bir tasarıma ve mimari açıdan zengin yapılar ile çevrelenecektir.

     Büyük ölçekli ve çeşitlendirilmiş mağaza karması sayesinde, sadece havalimanı müşterilerine değil, tüm şehire hizmet verecektir. Metro hattına doğrudan bağlantısı olan alışveriş ve yaşam merkezi, çok sayıda yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapacak ve 7/24 hizmet verecektir.

     İstanbul Airport City, A+ ofis olanaklarıyla (fonksiyonel, konforlu ve lüks) yeni ticaret merkezi haline gelecek ve kiracı şirketlerin itibarına değer katarak performanslarını artıracaktır.

     İstanbul Havalimanı Şehri, gelecekte dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın üzerinde yükseliyor. İGA olarak İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere 7 Ekim 2013 tarihinde kurulduk. Yeni havalimanını, İstanbul’un kuzeyine, şehir merkezine 35 kilometre mesafede 76,5 milyon metrekarelik alana inşa ediyoruz. Dört fazda tamamlayacağımız havalimanının, ilk fazı olan 90 milyon yıllık yolcu kapasitesine sahip terminalini ve üç pistini 2018 yılında açacağız. Yeni havalimanı, tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya çıkarılabilir kapasitesi ile 350’den fazla destinasyona uçuş imkanı sağlayacak.

MERKEZ BÖLGE

Toplam Alan: 420.000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 750.000 m2

Kiralanabilir Alan: 450.000 m2

   Havalimanı projesinin birinci fazında inşa edilmesi planlanan terminal binası ile aynı anda inşa edilecek olan Merkez Bölgesi, eşsiz konumu sayesinde İstanbul Airport City projesinin en önemli ve en değerli bölgesidir.

Otel

Hastane

THY
GM

Alışveriş
Merkezi

Ofis
Alanı

Konut
Alanı

Cami

Metro

DOĞU BÖLGESİ

Toplam Alan: 775.000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 1.150.000 m2

Kiralanabilir Alan: 750.000 m2

   Havalimanı projesinin ikinci fazında inşa edilmesi planlanan Doğu Bölgesi, İstanbul'un şehir merkezine en yakın kısmıdır.

Fuar
Merkezi

Dizayn
Outlet

Otel

Ofis
Alanı

Eğitim

Sağlık

Konut
Alanı

THY
Kampüs

Cami

Metro

T2 BÖLGESİ

Toplam Alan: 4315.000 m2

Toplam İnşaat Alanı: 550.000 m2

Kiralanabilir Alan: 350.000 m2

   Havalimanı projesinin üçüncü fazında inşa edilmesi planlanan T2 Bölgesi, 2. terminal binası ile aynı anda inşa edilecektir.

Otel

Ofis
Alanı

Alışveriş
Merkezi

Servis
Apartmanı

Konut
Alanı

Cami

Metro

TÜRKİYE’NİN GÖZDE HAVALİMANI ŞEHRİNE
KOMŞU OLMAK İÇİN
ÖNCEDEN YERİNİZİ AYIRTIN

Ayhan Ökmen

ayhan.okmen@igairport.com

info@igairport.com

İstanbul Yeni Havalimanı İnşaatı

İGA Yönetim Binası Tayakadın Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No. 255 34277

Arnavutköy/İstanbul